زنبورخوار

 

این گونه از پرندگان انواع گوناگون دارند که از این گونه پرندگان می توان زنبور خوار سبز کوچک ، زنبور خوار گلو خرمایی ، زنبور خوار معمولی و زنبور خوار دم آبی را نام برد.

زنبورخوار معمولی نیز همچون دیگر زنبورخواران دارای قامتی بلند و باریک با پرهایی رنگارنگ است. پرهای ناحیهٔ بالای بدن به رنگ‌های زرد و قهوه‌ای، بال‌ها سبزرنگ و دم و پرهای ناحیهٔ شکم سبز مایل به آبی است. پرهای ناحیهٔ گلو به رنگ زرد درخشان بوده و منقار دراز و خمیدهٔ پرنده سیاهرنگ است. همچنین دم پرنده دارای دو شاهپر بسیار دراز در وسط آن است که در پرندگان نابالغ دیده نمی‌شود.

به واسطه ی رنگ خرمایی سر  پشت گلوی زرد روشن، که در تضاد با رنگ آبی فیروزه ای زیر تنه اش قرار دارد، به آسانی شناخته می شود. در پرنده ی بالغ، پشت بال ها بلوطی، که در پرواز، زیر بال های خاکستری قهوه ای کمرنگ به نظر می آید، و دم سبز با پرهای بلند میانی دیده می شود. زیر تنه ی پرنده ی جوان سبزی بیشتری دارد، اما تارک به رنگ بلوطی، گلو زرد و پرهای میانی دم بسیار کوتاه یا فاقد آنهاست. در هنگام مهاجرت، در بالای سر، از سر و صدایشان شناخته می شوند. در پرواز حشرات را شکال کرده و پروازش زیبا همراه با بالبازروی است. پرنده ای اجتماعی است و اغلب روی سیم های برق  و تلگراف می نشیند.

هر دو جنس آن سطح پشتی بلوطی و زرد ، شاهپرهای نخستین ، دم و سطح شکمی سبز مایل به آبی و گلوی زرد درخشان را دارا هستند ، پرنده نابالغ شاهپرهای دراز وسط دم را ندارد .
پرنده ای ست اجتماعی ، اغلب روی سیم های برق و تلگراف می نشینند .

راه های مبارزه با پرندگان :

این پرندگان ار نظر کشاورزی موجوداتی بسیار سودمند محسوب می شوند زیرا با شکار انواع حشرات مضر باعث بهبود و افزایش محصولات کشاورزی می شوند لذا از بین بردن این پرندگان اصولی نیست . بهترین  کار در این زمینه ترساندن و فراری دادن این پرندگان از محل زنبورستان است .ما میتوانیم با نصب انواع مترسک و نوارهای براق باعث دور شدن این پرندگان از زنبورستان شویم.

براي بازديد از محصولات جديد سايت عسل ياب به فروشگاه مراجعه شود

http://www.asalyab.com/shop

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *