شربت عسل

  شربت آلبالو با عسل (شربت عسل)

خواص : این شربت املاح و ویتامین های مختلفی دارد وبرای رفع ناراحتی های کبدی ، گوارشی ، غلظت خون و چربی خون بسیار مفید است .

براي بازديد از محصولات جديد سايت عسل ياب به فروشگاه مراجعه شود

http://www.asalyab.com/shop

  
مواد لازم :
آلبالوی رسیده و بدون هسته ۱ کیلوگرم ، عسل ۵۰۰ گرم ، آب سرد به مقدار لازم .
طرز تهیه :
آلبالوها را بشویید ودرصافی قرار دهید تا آب آنها کاملا کشیده شود . سپس هسته آنها را جدا کنید و همراه عسل در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید . حال ماده اولیه شربت آماده است . یک سوم لیوان را از این ماده پرکنید و سپس به آن آب بیفزایید و خوب بهم بزنید تا محلول یکنواختی به دست آید و سپس آن را میل کنید.

 طرز تهیه معجون عسل
موادلازم:
شکر …………. ۲ قاشق غذاخوری
خرما …………۱۰ عدد بدون هسته
کاکائو ……….. ۱ قاشق غذاخوری
پودر نارگیل …. ۳ قاشق غذاخوری
کنجد ………… ۳ قاشق غذاخوری
عسل ………… ۱ قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ  ۳ عدد
شیر …………. ۱ لیتر
طرز تهیه:
شیر گرم را با شکر ، عسل و خرما در همزن ریخته به هم می زنیم تا کاملا پف کند. کاکائو را در کمی آب جوش حل می کنیم. سپس پودر نارگیل ، زرده تخم مرغ و کاکائو حل شده را با کنجد به بقیه مواد افزوده و به آرامی چند بار با همزن به هم می زنیم تا کاملا مخلوط شود. اگر بخواهیم می توانیم پس از مخلوط کردن مواد ، مفداری بستنی خامه ای را به آن اضافه می کنیم. میزان شکر و شیرینی معجون با علاقه شما کم و زیاد می شود.

 

 شربت زرشک با عسل (شربت عسل)

خواص : این شربت برای افرادی که صفراوی مزاج هستند بسیار مفید است .
مواد لازم :
زرشک آبگیری ۵۰ گرم ، عسل به مقدارلازم .
طرز تهیه :
ابتدا زرشک را تمیز کنید ، با آب سرد بشویید وسپس درظرف پیرکس قرار دهید و ۴ تا ۵ برابر وزنش به آن اضافه کنید و برای چند دقیقه بجوشانید . پس از خنک شدن ، زرشک ها را بمالید تا هسته آنها جدا شود و مدت ۲۴ ساعت کنار بگذارید تا رنگ خود را به آب دهد . سپس مخلوط را صاف کنید و درون بطری بریزید و در یخچال نگهداری کنید . درهنگام مصرف آن را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید .

 شربت سیب با عسل (شربت عسل)

خواص : این شربت بسیار نشاط آورو آرامبخش بوده و برای آفت دهان سودمند است.
مواد لازم :
سیب رسیده ۱ کیلوگرم ، عسل ۳۰۰ گرم ، آب سرد به مقدار لازم .
طرز تهیه :
آب سیب ها را بگیرید و درضمن آبگیری ، عسل را به آن اضافه کنید و خوب بهم بزنید تا کاملا مخلوط شود . حال شربت آماده است . نصف لیوان شربت و مابقی آن را با آب سرد پرکنید ، خوب بهم بزنید تا محلول یکنواختی به دست آید .

شربت شاه توت با عسل (شربت عسل)

خواص : از این شربت می توان در بیماریهای کبدی ، پوستی و تنظیم دستگاه گوارش استفاده کرد .
مواد لازم :
شاه توت ۱ کیلوگرم ، عسل ۵۰۰ گرم ، آب سرد به مقدار لازم .
طرز تهیه :
شاه توت را به همراه عسل در مخلوط کن کاملا مخلوط کنید ، سپس محلول بدست آمده را ازصافی عبوردهید تا ماده اولیه شربت آماده شود . یک سوم لیوان را از شربت و مابقی را با آب پر کنید و خوب بهم بزنید تا محلول یکنواختی بدست آید .

شربت خرما با عسل (شربت عسل)

خواص : این نوشیدنی نشاط آور برای آرتروز و پوکی استخوان بسیارمفید است .
موادلازم :
مغز بادام خام و شیرین ۵۰ گرم ، عسل ۲ قاشق غذاخوری ، خرمای رسیده ۱۰ عدد ، آب سرد ۳ لیوان .

 طریقه پوست کندن بادام : بادام ها را درآب در حال جوش بریزید و پس ازیک جوش خوردن ، ظرف را از روی حرارت بردارید . حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و بعد بادام ها را ازآب جوش خارج سازید و با آب سرد بشویید . دراین حالت پوست آنها براحتی جدا می شود .
طرز تهیه :
پوست بادام ها را جدا کنید و آنها را به همراه آب سرد و خرما وعسل درمخلوط کن به طورکامل مخلوط کنید تا مخلوط کاملا به صورت شیر درآید . دراین نوع شربت می توان از شیره خرما به جای خرما استفاده کرد .

 شربت بادام با عسل (شربت عسل) 

خواص : این نوشیدنی بسیارگواراست و فواید فراوانی دارد .الکترولیت های بدن را تنظیم می کند ، برای رشد کودکان و نوجوانان بسیارمفید است و باعث لطافت پوست می شود و به آن نشاط و شادابی می بخشد .

تذکر : افرادی که چربی خون آنها بالاست ، نباید ازاین نوشیدنی زیاد استفاده کنند .
مواد لازم :
مغزبادام خام ۵۰ گرم ، عسل ۳ قاشق غذاخوری ، آب سرد ۳ لیوان .
طریقه پوست کندن بادام : بادام ها را درآب در حال جوش بریزید و پس ازیک جوش خوردن ، ظرف را از روی حرارت بردارید . حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و بعد بادام ها را ازآب جوش خارج سازید و با آب سرد بشویید . دراین حالت پوست آنها براحتی جدا می شود .
طرز تهیه :
پوست بادام ها را جدا کنید و آنها را به همراه آب سرد وعسل درمخلوط کن به طورکامل مخلوط کنید تا مخلوط کاملا به صورت شیر درآید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *